राष्ट्रसंघीय मन्चमा परियारको प्रस्तुति

न्युजर्सीकि महिला सामाजिक कार्यकर्ता विष्णु माया परियार (बिद्या वारिधि)ले राष्ट्रसंघीय उच्च राजनीतिक मन्चमा आयोजित एक कार्यक्रममा नेपालमा हुने बलजफ्ती, बाल तथा दबाब मूलक विवाह बारेमा दमदार प्रस्तुति गरेकी छिन् l उनले उक्त मन्चमा बलजफ्ती, बाल तथा दबाब मूलक विवाह उन्मूलन सम्बन्धी गोष्ठीमा दयनीय अवस्था बारेमा जानकारी गराईन l उनले गत मङ्गलवार जुलाई ११ तारिख राष्ट्रसघ भवनको सभा कक्षमा बोलेकी हुन् l 

मानव अधिकार निगरानी (वाच )को प्रतिवेदन अनुसार प्रत्येक वर्ष १८ वर्ष भन्दा कम उमेरका १ करोड ५० लाख किशोरीहरुको विवाह हुने गरेको छ l यसको साथै १५ वर्षको उमेरमा विवाह हुनेहरु करिब १० प्रतिशत रहेको छ l एसियन मूलकमा भारत र बङ्गलादेश पछि नेपाल बालविवाहको उच्च दर भएको तेस्रो मुलुक हो l जोन्टा अन्तर्राष्ट्रियका लागि युएन समितिकी लेस्ली राइटले सञ्चालन गरेको उक्त कार्यक्रममा वक्ताको रूपमा एडवन नेपालकी संस्थापक तथा जर्सी सिटि डाईभर्सिटी एण्ड इन्क्लुजनकि सल्लाहकार विष्णु माया परियार, युनिसेफ अमेरिकाको फिल्ड इन्गेजमेन्ट र ग्लोबल प्रोग्राम प्रवन्धक क्याटलिन मेककर्न, जाम्बियाको राष्ट्रसंघ मिसनकि कार्यकारी प्रमुख क्रिस्टिन कालामबिना लगायत अन्य रहेका थिए l

Published on July 14, 2017 at 7:56 am

Loading...

यसमा तपाइको मत