भारतमा भिडियो भाइरल भएपछि छानबिन समिति

नयाँ दिल्ली,

भारतको राजधानी नयाँ दिल्ली स्थित अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा एक एयरलाइन्सका कर्मचारीले यात्रुलाई दुर्ब्व्यबहार गरेको भिडियो भाइरल भएपछि (सो भिडियो धेरैले हेरेपछि) त्यसको छानबिनका लागि सरकारले छानबिन समिति गठन गरेको छ ।

करिब महिना दिन अघि भारतको चेन्नइबाट नयाँ दिल्ली स्थित इन्दिरा गान्धी अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा अवतरण गरेका एक जना यात्रुलाई विमानस्थल मै भारतको इन्डिगो एयरलाइन्सका कर्मचारीले दुव्र्यबहार गरेका थिए ।

मङ्गलवार सार्वजनिक भएको सो भिडियोमा एक जना यात्रुलाई विमान अवतरण गरेपछि बाहिर निस्किने क्रममा घाँटीमा समातेर लछार्दै बाहिर निकालेका छन् । उक्त दुव्र्यबहारसम्बन्धी भिडियो मङ्गलवार मात्र सार्वजनिक भएको थियो । उक्त भिडियो मङ्गलवार नै भारतका करोडौँ नागरिकले हेरिसकेका छन् ।

उक्त भिडियो भाइरल भएपछि उक्त एयरलाइन्सले भने सार्वजनिकरुपमा नै माफी मागेको छ । तर सर्वसाधारण यात्रुमाथि गरिएको सो दुव्र्यबहारप्रति देशव्यापीरुपमा बढेको आक्रोस अझै मत्थर भने भएको छैन ।

उक्त घटनाको छानबिन गर्न बुधवार बिहानै एक छानबिन समिति गठन गरिएको जानकारी भारतीय नागरिक उड्डयन मन्त्री अशोक गजापतिले दिनुभएको छ । भारतीय नागरिक उड्डयन निकायका महानिर्देशकको संयोजकत्वमा सो समिति गठन गरिएको छ । उनलाई उक्त घटनाको सत्यतथ्य छानबिन गरी सरकारलाई प्रतिवेदन दिन भनिएको छ ।

मन्त्री गजापतिले भन्नुभएको छ– एयरलाइन्सजस्तो सार्वजनिक सेवा प्रदायक निकायबाट यात्रुमा गरिएको यो व्यवहार निन्दनीय छ, दोषीमाथि कारबाही हुन्छ हामीले यस घटनाको छानबिन सुरु गरिसकेका छौँ ।

भारतीय नागरिक उड्डयन मन्त्री अशोक गजापतिले मङ्गलवार साँझ नै सो सम्बन्धी छानबिनका लागि समिति गठन गर्ने जानकारी दिनुभएको थियो ।

उनलाई भौतिकरुपमा लछारपखार पार्नुको साथै गाली गलौज पनि गरिएको सार्वजनिक भएको सो भिडियाको फुटेजहरुमा देखिन्छ । (रासस÷सिन्ह्वा)

Published on November 8, 2017 at 11:52 am

Loading...

यसमा तपाइको मत