वाशिंगटन नगरप्रमुखको अनुरोधमा नेपाली चेली प्रकृति देउजाले सुनाईन् अमेरिकाको राष्ट्रिय गान

विआरटी नेपाल सम्बाददाता,

अमेरिकाको डिसि महानगरकी नगरप्रमुख मेयरले नेपाली मुलकी चेलीलाई सम्मानपूर्वक सार्वजनिक समारोहमा अमेरिकाको राष्ट्रिय गान गाउन लगाएका छन् । अमेरिकामा आयोजित मेयरको ३० औं वार्षिक उत्सवमा वाशिंगटन डिसिकी मियर म्युरिएल बाउजरले भर्जिनियामा बसोवास गर्ने नेपाली चेली प्रकृति देउजालाई अमेरिकाको राष्ट्रिय गान गाउन लगाएकी हुन् ।

डिसी स्थित लिंकन थेटर  (लिङ्कन नाट्यशाला)मा आयोजना भएको एसियन प्यासिफिक एण्ड आइल्याण्ड र हेरिटेज नाकम सो कार्यक्रममा प्रकृतीले गीत गाउनु पाउनु ठुलो अवसर थियो । संगीतमा रहर भएकी प्रकृतिलाई राम्रो गायीको रुपमा अमेरिकाबासी नेपालीले हेर्दै आएका छन् । नेपाली समुदायबिच गायनका कारण प्रशंसा बटुलिरहेकी उनले अमेरिकाको राष्ट्रिय गान नगरप्रमुखको अनुरोधमा गाएपछि चर्चा बटुलिरहेकी छन् ।

कार्यक्रममा गीत गाएपछि खुसी ब्यक्त गर्दै प्रकृतिले भनिन् यो मेरो लागि आफैंमा अत्यन्त महत्वपूर्ण अवसर थियो जसका कारणले मैले नेपाली समुदायभित्र पनि खुवि छ भनेर देखाउन पाएँ, भोलीका निदहरुमा पनि नेपालको नाम उचो राख्ने कामहरु गर्ने ईच्छा छ ।

कार्यक्रममा अमेरिकाका उच्च पदमा रहेका ब्यक्ती साथै नेपाली दुतावासका कुटनैतिक ब्यक्तीहरुको उपस्थिती रहेको थियो ।

Published on May 13, 2017 at 5:51 am

Loading...

यसमा तपाइको मत