महानायक राजेश हमालले राष्ट्रपति भण्डारीलाई भारतमा अपमान हुँदा यस्तो लेखे

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई भारतकी महिला तथा बालिबालिका राज्यमन्त्री कृष्णा राजले विमानस्थलमा स्वागत गरेपछि सामाजिक सन्जाल मार्फत नेपालीहरूले यसको विरोध गरेका छन् । राष्ट्रपति भण्डारीलाई राज्यमन्त्रीले ‘रिसिभ’ गर्दा राष्ट्रपतिको सम्मान नभएको भन्दै आलोचना सुरु भएको हो ।

आलोचना गर्नेमा हाम्रा महानायक राजेश हमाल पनि थपिएका छन् । राष्ट्रपतिलाई भारतको त्यस प्रकारको सत्कारले नेपालको सार्वभौम र स्वतन्त्रतामा आँच पुगेको महानायक हमालले सोमबार राती आफ्नो फेसबुकमा लेखेका छन् । स्टाटस जस्ताको त्यस्तै:

अङ्रेजिमा:
This is the outcome when the Government of a Sovereign, Independent State does not affirm it’s position as equals but rather behaves like a minion…Our Government and leaders have not just tarnished their image in international arena but have also deeply wounded the pride of Citizens of a Sovereign and Free State…Shame on them (Govt.)

नेपालीमा रूपान्तर:
यो यस्तो परिणाम हो जब सार्वभौम र स्वतन्त्र राज्यको सरकारले यसको स्थान समान रूपमा देखाउन सक्दैन । तर कृपा पात्रको रूपमा व्यवहार गर्छ । हाम्रो सरकार र नेतृत्वले अन्तराष्ट्रिय जगतमा छवि कलंकीत मात्र पारेनन्, सार्वभौम र स्वतन्त्र राज्यको नागरिकको गर्व पनि ध्वस्त पारे । तिनीहरु यानीकि सरकारलाई लाज हुनु पर्ने ।’

Published on April 17, 2017 at 3:31 pm

Loading...

यसमा तपाइको मत