अमेरिकन टोलीबाट नेपाली मूलका प्रतिभाशाली भकुण्डो खेलाडी विशेष अधिकारी बार्सिलोना जादै

अमेरिकाको नेब्रास्का राज्यको ओमाहामा बस्दै आएका नेपाली मूलका १४ वर्षीय प्रतिभाशाली किशोर विशेष अधिकारी अमेरिकन (सकर) भकुण्डो टोलीको तर्फबाट स्पेनको बार्सिलोनामा भकुण्डो प्रतियोगिता खेल्न जाने भएका छन् l

अमेरिकाको टेक्सस राज्यको सन एन्टोनियो ग्रीष्म शिविरमा खेलाडीहरुको छनौटमा उनी अमेरिकन भकुण्डो टोलीमा पर्न सफल भएका हुन् l उनलाई एफसी बार्सिलोनाका प्रशिक्षकले छनौट गरेका हुन l अमेरिकन भकुण्डो टोलीको प्रतिनिधित्व गर्दै एक्स्कुसिव २०१७ एफसीबि एस्कोला इस्टर प्रतियोगितामा भाग लिने छन् l 

पुर्खौली घर चितवन रामपुर भई आमा बुवा साथमा नेब्रास्का बस्दै आएका अधिकारी सानै देखि भकुण्डो खेल्दै आएका हुन् l उनी नेब्रास्काको लिङ्कनको म्यागेलन सकर क्लबमासँग आबद्ध रहेका छन् l सन् २००३ मा जन्मेका अधिकारी अहिले नेब्रास्का राज्यको नेब्रास्का ओलम्पिक विकास टोली अन्तरगत छनौटमा परेका हुन् l

उनले हप्तामा ५ दिन भकुण्डोको प्रशिक्षणको साथै चुस्त र फुर्तिलो हुन् ३ दिन तालिम लिई रहेका छन् भने उनले १२ वर्ष मुनि उमेर समूहको प्रतियोगितामा स्थानीय स्तर तथा राज्यबाट सञ्चालित थुप्रै खेलमा सहभागी जनाएका छन् l

उनी भकुण्डो खेलका उदियमान तथा होनहार खेलाडी हुनुको साथै पढाइमा पनि त्यतिकै उत्कृष्ट विद्यार्थी हुन् l मार्च २९ तारिख अमेरिकाबाट उनी र अमेरिकन सकर टिम (भकुण्डो टोली )बार्सिलोना उड्ने छन् l अमेरिकामा जन्मिएका अधिकारी नेपाली बुझ्ने तर बोल्न अलिक बिस्तारो र गाह्रोसँग बोल्दछन । 

Published on March 28, 2017 at 10:24 pm

Loading...

यसमा तपाइको मत