एन आर एन अमेरिकाको सदस्यता वितरण समाप्त

विआरटी नेपाल सम्बाददाता,

अमेरिका, मार्च १९, एन आर एन अमेरिकाको आगामी मे मा हुने चुनावलाई मध्यनजर गरी गरिएको सदस्यता वितरण कार्य हिजो राती १२ बजे वाट बन्द गरिएको छ । गत फेब्रुवरी १५ पछाडिबाट सदस्यता वितरण तीव्र पारिएको थियो । केही दिन यता विशेषत नयाँ सदस्यता वितरण र नविकरणको लागी एन आर एन अमेरिकाले नेपालीहरू माझ आव्हान गर्दै आइरहेको थियो ।

सदस्यता सङ्ख्या सन २०१५ मा एन आर एन अमेरिकाको सदस्य सङ्ख्या करिब १०,६०० रहेको थियो । यसपटक यो सङ्ख्या भारी थपिएको छ । हाल सदस्य सङ्ख्या १६,८८१ पुगेको छ । यो पछिल्लो सदस्य सङ्ख्या भन्दा लगभग ६,००० ले बढी हो । तर यो सङ्ख्या उल्लेख्य चाहिँ हैन ।

गत जनवरी १५ मा सम्पन्न एन आर एन अमेरिकाको साधारण सभामा प्रस्तुत अमेरिकामा रहेका नेपालीहरूको तथ्याङक अनुसार हाल अमेरिकामा करिब दुई लाख ३० हजारको हाराहारीमा नेपालीहरू रहेको अनुमान छ । जसमा ३० प्रतिशत नेपालीहरू १८ वर्ष भन्दा मुनि रहेका छन् । त्यस्तै हरेक वर्ष स्थायी र अस्थायी भिसामा नेपालबाट अमेरिका छिर्नेहरुको सङ्ख्या तकरीवन १५ हजारको हाराहारीमा रहेको छ । एन आर एन हुन अमेरिकामा दुई वर्षको अवधि बसेको हुन पर्छ । अठार वर्षका मुनिका नेपालीहरू र दुई वर्ष अमेरिकामा कटाएका नेपालीहरू अमेरिकामा एक लाख भन्दा माथि रहेको तथ्याङले देखाउछ । जुन सङ्ख्या एन आर एन हुन योग्य नेपालीहरूको सङ्ख्या हो । विज्ञहरुका अनुसार एक लाख तीस हजार भन्दा माथिका नेपालहरु अमेरिकामा एन आर एन हुन योग्य छन् ।

टेक्सस सबैभन्दा एन आर एन नेपाली सदस्य भएको राज्य
अघिल्लो चुनावमा लगभग दुई तिन हजारको हाराहारीमा रहेको टेक्सस राज्यको सदस्यता सङ्ख्या यसपटक उल्लेख रूपमा वृद्धि भएको छ । हालको सदस्यता सङ्ख्या हेर्दा टेक्सस सबैभन्दा बढी एन आर एन नेपालीहरू भएको राज्य हुन पुग्ने निश्चित छ । हाल छानविन नगरिएका सदस्यता सङ्ख्या ५,१२८ टेक्सासमा छ । टेक्सस पछि न्यूर्योक ३,१५८ र क्यालिफोर्निया २,१८८ जना छन् । तर यो सङ्ख्यामा छानिविन समितिको निर्णयमा तलमाथि हुन सक्छ ।

छानविन समिति गर्भमै विवाद
यसैबिच हिजो राति बसेको एन आर एन केन्द्रीय समितिको बैठकले एन आर एन सदस्यता छानविन समिति गठन गरेको छ । जसमध्ये हरेक एन आर एन च्याप्टरहरुमा तिन तिन जनाका दरले ५५ जना र मुख्य छानविन समितिमा ७ जना रहने व्यवस्था गरेको छ । सात जनाको समितिमा न्यूर्योकवाट प्रमोद सिटौला, नवराज खडका, टेक्सासवाट विनोद तिवारी, सी.पी. पौडेल र पासाङ लामा क्यालिफोर्नियावाट हरिहर दाहाल रहेका छन् । छानविन समिति वर्तमान महासचिव तिलक श्रेष्ठको संयोजकत्वमा बनेका हो । छानविन समितिका अधिकांश व्यक्तिहरू वर्तमान अध्यक्ष डा. केशव पौडेल इतर पक्षका हुन । यसैले सामाजिक सञ्जालमा छानविन समितिको सदस्यहरुका बारेमा व्यापक विरोध सुरु भएको छ ।

डा. केशव पौडेलद्धारा धन्यवाद व्यक्त
यसै बिच वर्तमान एन आर एन अमेरिकाका अध्यक्ष डा. केशव पौडेलले सदस्यता वितरण कार्य सम्पन्न भएकोमा प्रसन्नता व्यक्त गरेका छन् । उनले बढेको एन आर एन सदस्यतावाट आफू निकै उत्साहित भएको बताएका छन् । उनले यस कार्य सम्पन्न गर्न अहोरात्र खटिने एन आर एन कार्यसमितिका साथीहरू लगायत सम्पूर्ण एन आर एन अगुवाहरु, पत्रकार र सर्वसधारण सबैलाई धन्यवाद व्यक्त गरेका छन् । आगामी दिनमा एन आर एन अमेरिकाले थप उचाइ थप्नेमा उनले विश्वास पनि व्यक्त गरेका छन् ।

Published on March 20, 2017 at 10:10 am

Loading...

यसमा तपाइको मत